Blog
Biuro Rachunkowe Warszawa: Gold Fiskus
Biuro Rachunkowe Warszawa, Gold Fiskus, to nie tylko kolejna firma zajmująca się księgowością. To miejsce, gdzie profesjonalizm spotyka się z nowoczesnymi rozwiązaniami, a indywidualne podejście do klienta jest na pierwszym miejscu.
Zespół ekspertów w Gold Fiskus doskonale rozumie, że każda firma ma swoje unikalne potrzeby i cele. Dlatego oferuje szeroki wachlarz usług dostosowanych do specyfiki działalności klientów – od jednoosobowych firm po duże przedsiębiorstwa. Nasza oferta obejmuje pełną obsługę księgową, doradztwo podatkowe oraz kompleksową pomoc przy zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej.
Jak wygląda księgowość zdalna?
W dobie cyfryzacji i globalizacji, coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z usług księgowych świadczonych zdalnie. Księgowość zdalna to nowoczesne podejście do zarządzania finansami firmy, które pozwala na oszczędność czasu i zasobów. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu zjawisku, odpowiadając na pytania dotyczące jego funkcjonowania oraz przewidywanych zmian w branży.
Kto może korzystać z kwartalnych rozliczeń podatków?
Kwartalne rozliczenia podatkowe to dla wielu przedsiębiorców wygodna alternatywa wobec miesięcznych obowiązków. Pozwalają na lepsze zarządzanie finansami i zmniejszenie liczby formalności. Warto dowiedzieć się, kto może z nich korzystać i jak przejść na taką formę rozliczeń.
Co można zaliczyć w koszty uzyskania przychodu?
Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z ponoszeniem różnorodnych wydatków. W celu obniżenia podstawy opodatkowania, przedsiębiorcy poszukują możliwości uwzględnienia tych kosztów w swoim rozliczeniu podatkowym. Zgodnie z polskim prawem podatkowym, koszty uzyskania przychodu to wszelkie wydatki poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub utrzymania źródła przychodów. Obejmują one zarówno koszty bezpośrednio związane z prowadzeniem działalności, jak i te pośrednio wpływające na jej funkcjonowanie.
Najważniejsze terminy rozliczeń z US
Każdy przedsiębiorca ma obowiązek dokonywać rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Z tego powodu musi znać i przestrzegać ważnych terminów podatkowych, które determinują te płatności. Wszelkie opóźnienia czy uchybienia w ich spełnieniu mogą skutkować negatywnymi konsekwencjami. Poznaj kluczowe terminy, które każdy podatnik powinien mieć na uwadze.
Zasady wystawiania świadectw pracy
Pracodawca ma obowiązek wystawienia świadectwa pracy z chwilą zakończenia współpracy z pracownikiem na podstawie umowy o pracę. Należy pamiętać o terminach oraz o obowiązkowych elementach, jakie powinny się znaleźć w dokumencie. Dowiedz się, jak nie popełnić błędu podczas wystawiania świadectwa pracy!
Jak sporządzać listy płac?
Lista płac to zestawienie, które ułatwia pracodawcom prawidłowo wypełnić deklaracje podatkowe oraz dokumentację ubezpieczeniową. Jest ona potwierdzeniem wypłacenia zatrudnionym na podstawie umowy o pracę wynagrodzeń. Wytyczne dotyczące jej sporządzenia są zawarte w przepisach prawa pracy. Jak ją zatem przygotować?
Kto może korzystać z tzw. małego ZUS-u?
Mały ZUS to możliwość opłacania obniżonych składek na ubezpieczenia społeczne. Są one obliczane w sposób proporcjonalny do dochodu przedsiębiorcy, uzyskiwanego z działalności gospodarczej. By jednak skorzystać z preferencyjnych warunków, trzeba spełnić pewne wymagania. Sprawdź, jakie!
Kiedy przedsiębiorca staje się płatnikiem VAT?
O tym, czym jest podatek VAT, wie chyba każdy. Wątpliwości budzi jednak to, kto w zasadzie ma obowiązek uiszczania owej daniny. Sprawdź!
Rozliczanie ryczałtu ewidencjonowanego - jak to robić?
Ryczałt od dochodów ewidencjonowanych jest uproszczoną formą rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych. Stawka podatku, z jakiej będziemy korzystać, ustalona zostanie na podstawie rodzaju prowadzonej działalności, z kolei dokładna wysokość będzie zależeć od przychodów, jakie osiągnęliśmy. O istotne nie pomniejsza się ich o poniesione koszty – jest to właśnie szczególna cecha wyróżniająca tę opcję.